Kalendarz 2014-2015

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Zakończenie roku szkolnego w SPZa nami kolejny rok pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w redagowanie naszej strony internetowej i przyczynili się do jej istnienia. Życzymy udanych wakacji.

Redakcja
 
 
Zakoczńczenie roku szkolnego w Gimnazjum
W Pasiece w Kleczy Dolnej
W dniach od 20 do 22 czerwca 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej brali udział w zajęciach zorganizowanych w Pasiece w Kleczy Dolnej. Na miejscu poznawali wiele detali związanych z pracą przy hodowli pszczół. Na koniec zajęć samodzielnie wkonywali świece z węzy pszczelej. 

Opr. Redakcja
 
Projekty gimnazjalne
 
V Piknik Rodzinny


W tym roku, już po raz piąty, spotkaliśmy się na pikniku rodzinnym. Tematem przewodnim były piosenki naszych rodziców. Po występach maluchy złożyły życzenia swoim rodzicom z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Następnie wszyscy przenieśli się na podwórko szkolne, gdzie czakły na nich liczne atrakcje. Za pomoc w przygotowaniu tego spotkania dziękujemy rodzicom i licznym sponsorom, bez których nie mogłoby się ono odbyć.
Opr. Redakcja
 
 
Zielona szkoła
 
Spotkanie z poezją twórców beskidzkich
Spotkanie z poezją twórców beskidzkich - Rzyki 2016 to już trzeci konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. I znów sukces - Zuzanna Mazgaj zajęła I miejsce, a Tymoteusz Sabat II miejsce. Gratulujemy.

Opr. Redakcja
Dzień Promocji Zdrowia
Dnia 19 maja 2016 odbył się w naszej szkole rajd klas IV- VI oraz I - III gim. na Czarny Groń. Przyjechali do nas pracownicy z Parku Krajobrazowego Beskidu Małego w Starym Sączu o raz z Krakowa. Zebraliśmy się o 9:00 przed szkołą. Każdej klasie został przydzielony przewodnik, z którym udaliśmy się w trasę. Gdy dotarliśmy zmęczeni do celu czekał na nas quiz z nagrodami oraz mały poczęstunek. Z powrotem wróciliśmy autokarem.

Opr. E. Kuźma,

Dzień Europejski
12.05.2016 r.  odbył się naszej szkole Dzień Europejski. Podczas spotkania w salach lekcyjnych uczniowe poszczególnych klas przygotowali charakterystyczne dla danego kraju europejskiego stroje, tańce, obrazy, posiłki itp. Dzięki temu można było zobaczyć bogactwo kulturowe Europy. 

Opr. Redakcja
Z wizytą w OSP Sułkowice - Bolęcina
4.05.2016 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w pokazie zorganizowanym w strażnicy OSP w Sułkowicach - Bolęcinie. Zainteresowani mogli zobaczyć sprzęt gaśniczy, jakim dysponują nasi strażacy oraz z bliska obejrzeć samochody ratownicze. Niektórzy uczniowie założyli także strój "bojowy" strażaka. 

Op. Redakcja
Rocznica Konstytucji 3 Maja
28.04.2016 r. w naszej sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy I gimnazjum odtworzyli obrady Sejmu Wielkiego, podczas którego została ogłoszona pierwsza w Europie a druga w świecie konstytucja. Po apelu Pan Dyrektor wręczył laureatom konkursów oraz rozgrywek sportowych słodkie "co nieco".

Opr. Redakcja
Prelekcja na temet przemocy


27.04.2016 r. w naszej szkole odbyły się prelekcje na temat przemocy w rodzinie. Zaproszeni goście z komendy Policji w Andrychowie oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie przedstawili najważniejsze informacje związane z tym zagadnieniem.

Opr. Redakcja
Apel Wielkanocny


23.03.2016 r. odbył się Apel Wielkanocny. Przygotowali go uczniowie z klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawcą. 

Opr. Redakcja
XII Gminny Konkurs Recytatorski
 Dnia 18 marca 2016 r., już po raz dwunasty, spotkali się najlepsi recytatorzy szkół podstawowych miasta i gminy Andrychów na konkursie „Spotkanie z poezją dla dzieci”, który organizowany jest przez Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach –Bolęcinie oraz miejscową Świetlicę CKiW.
Uczestnicy prezentowali – jak zwykle – wysoki poziom recytacji, stąd liczne nagrody i wyróżnienia. Laureatami „XII Spotkania z poezją dla dzieci” z naszej szkoły zostali:
w kategorii wiekowej kl. I-III

Monika Pająk – kl. I B - III miejsce
Weronika Pasierbek – kl. II A - III miejsce

w kategorii wiekowej kl. IV-VI

Tymoteusz Sabat – kl. V - I miejsce

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom oraz sponsorom:
• Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Sp. z o.o. Sp. k. Tomasz Łysoń
• Małopolska Spółdzielnia Handlowa WIZAN w Andrychowie
• Rada Rodziców ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie
• Elżbieta Marczyńska – Piekarnia Głębowice
• Sznurolin – Arkadiusz Paś.

Międzygminny Konkurs BRD dla szkół podstawowych w Targanicach

15.03.2016 r. w ZSS w Taganicach odbył się turniej BRD dla uczniów szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyły drużyny czteroosobowe z ośmiu szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Wnęczak, Karolina Kryjak, Olaf Kubas i Krzysztof Homel. 

Opr. Redakcja
Międzygminny Konkurs BRD dla gimnazjum w Sułkowicach - Łęgu

10.03.2016 r. w ZSS w Sułkowicach - Łęgu odbył się Międzygminny Konkurs BRD. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie musieli się wykazać umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Na końcu, w trzecim etapie do pokonania był tor przeszkód. Naszą szkołę reprezentowali Dominik Biczak, Tomasz Łysoń oraz Konrad Sabat z klasy II.

Opr. Redakcja
Bal Malucha w przedszkolu
20.01.2016 r. nasze przedszkolaki bawiły się podczas kolejnego Balu Malucha, zorganizowanego wspólnie ze Świetlicą CKiW w Sułkowicach Bolęcinie.

Opr. Redakcja
Wigilia Szkolna


22.12.2015 r. odbyła się naszej szkole wspólna wigilia. Na początek uczniowie spotkali sie w klasach ze swoimi wychowawcami i zaproszonymi pracownikami szkoły. Łamali sie opłatkiem, spożywali wspólny posiłek. Potem wszyscy udali sie do sali gimnastycznej, gdzie klasy II przedstawiły jasełka.

Opr. Redakcja
 
Cyrk przyjechał
 


10.12.2015 r. odwiedził naszą szkołę podróżnik. W spotkaniu z nim uczestniczyli uczniowie gimnazjum. Gaść opowiadał o swojej przygodzie na Madaskarze. Przedstawił wiele ciekawych informacji na temat tego, jak żyją, jak mieszkają, co jedzą mieszkancy wyspy. Na końcu spotkania pokazał swój bagaż z którym podróżował. Wszyscy byli zaskoczeni, że był aż tak skromny. 
Opr. E. Kuźma, J. Młocek, D. Biczak


Spotkanie z podróżnikiem
Św. Mikołaj


4 grudnia 2015 r. odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Trochę wcześnie niż zwykle przyszedł, aby obarzyć naszych najmłodszych kolegów i kolężanki z przedszkola i klas I - III prezentami. Nie zapomniał również o starszych uczniach, których częstował słodyczami. W orszaku świętego Mikołaja znalazły się dwa anioły, które pomagały mu w jego odpowiedzialnej pracy. 
Opr. T. Wojewodzic, M. Smaza, M. Wnęczak


W dniach 2 - 4 grudnia 2015 r. uczniowie z klasy III pisali próbny egzamin gimnazjalny. Podzielony on był na część humanistyczną, matematyczno - przyrodniczą oraz językową. To już ostani poważny test przed przyszłorocznym egzaminem.

Opr. Redakcja
Egzamin próbny klasy III G
Piżama Party
Z piątku na sobotę o godzinie 18:00 w naszej szkole odbyło się piżama party.Najpierw było powitanie, umowa planu,rozwiązywali krzyżówki i zadania tekstowe.Potem były zawody, następnie przyszedł Wielki Mistrz Starego Bractwa Rycerskiego by nas pasować na rycerzy. Dalej było przedstawienie pod tytułem ,,Kraina zimy’’ i pokaz talentów. Po tym wszystkim odbyła się dyskoteka i toaleta nocna.Rano, po śniadaniu był mecz w dwa ognie.


Opr.:K. Homel, M. Wnęczak, M. Smaza, T. Wojewodzic

Święto Odzyskania Niepodległości


12 listopada odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Przygotowali go uczniowie klasy 3 oraz chór uczennic z klasy 5, który zaśpiewał pieśni patriotyczne. W realizacji uroczystości pomogły panie B. Badowska oraz M. Pacut.
11 listopada 1918 r. po stu dwudziestu  trzech latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Przez ponad wiek kraj nasz nie istniał na mapie Europy rozdarty przez trzech zaborców: Rosję, Prusy i Austro - Węgry. 

Opr. E. Kuźma, J. Młocek, O. Kubas, M. Smaza, K. Kryjak, K. Homel, K. Gabryl, T. Wojewodzic, F. Socała

Święto Edukacji Narodowej
Ślubowanie klas pierwszych
Dn. 14.10.2015r., odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Apel został przygotowany przez chętnych uczniów z gimnazjum pod opieką p. Doroty i Mikołajek i p. Marka Rajdy. Przygotowano wydanie corocznych wiadomości. 

Opr. E.Kuźma, J. Młocek

 
Spotkanie z leśnikiem
W dniu 4.10.2015 klasa III a i III b uczestniczyły w spotkaniu  z leśnikiem panem Eugeniuszem Drzewieckim. Uczniowie podczas wycieczki do Jagodnicy poznawali gatunki drzew i warstwy lasu. Lekcja dydaktyczna w terenie była ciekawa i interesująca.

Opr  B. Badowska
Samorząd Uczniowski
1.10.2015 r. w sali gimnastycznej odbył się apel, podczas którego ogłoszono wyniki głosowania do SU. W szkole podstawowej zwyciężyła Wiktoria Maria Sordyl z klasy VI, a w gimnazjum Konrad Kiszczak z klasu III. Opiekunami samorządu są panie Renata Ściga oraz Katarzyna Małysiak. Gratulujemy. 

Opr. Redakcja
Obóz żeglarski
W dniach 14-18 września klasa II gimnazjum przebywała na obozie żeglarskim w Ośrodku HORN nad zalewem Bagry w Krakowie. Turnus zorganizowany był w ramach projektu "Z wiatrem w żaglach przez życie". Odbywały sie różnego rodzaju wycieczki. Uczniowie byli w Aqua Parku, podziemiach Krakowskich, na kręgielni, w zoo, oraz zwiedzili studio TVN. Dużą atrakcją okazał się pobyt na planie serialu Szkoła oraz Szpital.

Opr. E. Kuźma, J. Młocek - klasa 2 G

Apel z okazji wydarzeń 17 września 1939 r.
17.09.2015 r. odbył się w naszej szkole okolicznościowy apel z okazji rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. Pryzgotowali ją uczniowie należący do koła muzycznego. Po nich wystąpili uczniowie klasy IIIB i IIA z programem, który zaprezentowali podczas Dożynek Gminnych.  

Opr. Redakcja
Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016  01.09.2015 r.
1. Godz. 9:00 Msza Św. w kościele parafialnym,
2. Przejście do sali gimnastycznej,
3. Spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego